KONST / Litografier / Färglitografier 13273002
nr 1327 3002
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 3 st. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:45:28
15/5 19:02:33
15/5 19:07:26
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt